top of page

Zapraszamy do obejrzenia!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

08.2020

Bardzo dziękujemy Regionalnemu Ośrodkowi Polityki Społecznej w Rzeszowie za przekazane na rzecz
Środowiskowego Domu Samopomocy w Dynowie środki ochrony osobistej w związku z realizacją
projektu „liderzy kooperacji” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Udzielona pomoc w formie dwóch bezdotykowych dozowników do płynów dezynfekujących, 10
opakowań rękawiczek jednorazowych oraz dwóch 5 litrowych żelów do dezynfekcji rąk była dla nas
bardzo miłą niespodzianką i niewątpliwie bardzo przyda się nam w codziennym funkcjonowaniu Domu.
Dozowniki zostały zamontowane przy drzwiach wejściowych do budynku i pomagają w zapobieganiu
rozprzestrzenianiu się wirusa COVID9.

Anna Wandas

Projekt koronawirus STOP !

Świat zmaga się z epidemią koronawirusa.

W tym niełatwym czasie solidarnie z innymi pragniemy przyczyniać się do powstrzymania pandemii.

Oprócz działalności informacyjnej uruchomiliśmy produkcję maseczek które przekazujemy najbardziej potrzebującym.

galeria

Liczba uszytych maseczek na koniec maja
1000 szt.

Projekty w jakich braliśmy udział

Od 2004 roku bierzemy udział w realizacji projektów finansowanych ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.
 

Rok 2009

„Galeria „MOJE JA” jako nowatorskie działania z osobami z zaburzeniami psychicznymi przyczyniające się do ich upełnomocnienia, dowartościowania, integracji społecznej, wchodzenia w nowe role społeczno-zawodowe oraz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu i odtrąceniu”. Utworzenie galerii "Moje Ja", miało na celu empowerment czyli upełnomocnienie osób z zaburzeniami psychicznymi, dowartościowanie a w konsekwencji przełamanie stereotypów przydatności społecznej osób niepełnosprawnych.

 

 

Rok 2008

-"Biblioteka jako środek aktywizacji zaburzonych psychicznie poprzez wprowadzanie w nowe role społeczno zawodowe, rozwój zainteresowań oraz integracji ze środowiskiem lokalnym". Utworzenie kącika bibliotecznego pozwoliło na wprowadzanie uczestników w nowe, nieznane dotąd role społeczno-zawodowe, umożliwiło im nabieranie nowych doświadczeń w pracy, uczyło przede wszystkim odpowiedzialności za podjęte działania.

 

 

 -„Wyrównywanie różnic między regionami” - obszar D -likwiadacja barier transportowych. Zakup samochodu makri Volkswagen Caravelle T5.

 

Rok 2007

"Kształtowanie pozytywnych postaw sprzyjających integracji społecznej poprzez redukcję stresu i napięć nerwowych nowatorską metodą doświadczania świata". Program ten pozwolił na utworzenie Sali Doświadczania Świata pozwalającej na zastosowanie nowatorskiej metody oddziaływania na zmysły człowieka, wprowadzania go w inny świat pełen spokoju, odprężenia i bezpieczeństwa. Dzięki Sali Doświadczania Świata uczestnicy mogą na nowo odnaleźć siebie w otaczającym świecie, zredukować niechciane emocje, stany lękowe i depresyjne, które stanowią barierę w codziennej prawidłowej komunikacji międzyludzkiej.

 

Rok 2006

"Rozwój osobowościowy osób z zaburzeniami psychicznymi poprzez promowanie turystyki poznawczo-edukacyjnej, rehabilitacji ruchowej oraz integracji środowiskowej". Uczestnicy poprzez udział w zaplanowanych w ramach programu szkoleniach oraz warsztatach nabyli umiejętności bezpiecznego poruszania się po drodze, udzielania pierwszej pomocy, jak też poszerzyli wiedzę na temat walorów turystycznych naszej małej ojczyzny. Poznanie wiele nowych miejsc sprawiło, że czuli się bardziej akceptowali i choć na chwilę zapomnieli o swojej niepełnosprawności.

 

Rok 2004

Klub Wsparcia „Bądźmy Razem”, którego celem jest wspieranie inicjatyw samopomocowych osób z zaburzeniami psychicznymi (również dla osób nie będących uczestnikami ŚDS) oraz ich rodzin, udzielanie porad, informacji orazwzrost świadomości na temat zaburzeń psychicznych powodujących wykluczenie społeczne tych osób.

bottom of page